מערכת ניטור בית ספר ברטוב רעננה

Google Apps

צריכה כוללת של בית הספר ברטוב בשעון הראשי ועד שני האזורים שנצפתה בהם צריכה יוצאת דופן, אשר פוטנציאל החיסכון בהם הוא הרב ביותר:

(מכוונים אלו מתעדכנים בזמן אמת לנוחיותכם)

פירוט הצרכנים והצריכה שלהם ברחבי המוסד

מקרא
ירוק: צריכת חשמל מתאימה לאזור כאשר אין פעילות
כתום: צריכת חשמל רגילה כאשר מתקיימת פעילות
אדום: צריכת חשמל גבוהה מהרגיל

התייעלות אנרגטית מתחילה ממודעות.

כמעט כל מערכות ניטור האנרגיה מציגות מידע בצורה של גרפים, דבר שלפעמים מקשה על מקבלי ההחלטות להבין מייד מה מצב כל איזור והאם כרגע הפעילות בגדר הנורמה או שיש חריגה בצריכה.

בבית הספר ברטוב ברעננה יש את אחת ממערכות ניטור האנרגיה המתקדמות ביותר בעולם אשר גם מנטרת את ייצור האנרגיה של בית הספר על ידי מערכת סולארית וגם עוקבת אחרי צריכת החשמל במחלקות שונות בבית הספר. למערכת ממשק קוד פתוח המאפשר בניית תצוגות והתרעות חכמות על חריגות צריכה בהתאם לפעילות ולשימוש.

מערכת זו פומבית (וניתן לצפות במידע הגולמי כאן), לכן בחרתי בה כדוגמה לביסוס אלגוריתם הסורק את השימוש באופן רציף ומייצר תובנות למשתמש באופן נוח יותר להבנה מאשר גרפים, שאותם בדרך כלל מנתחים מהנדסי חשמל או ממוני אנרגיה, ושדורשים השקעה רבה בניתוח המידע כדי להסיק מסקנות.

ניתן לראות למשל בלוח המכוונים הפשוט את השעון הראשי של המוסד, שישה מכוונים של כל אזור כאשר לכל אחד מהם יש תחום ירוק, כתום או אדום כפי שמתואר. הצבעים מתבססים על מערכת שלומדת את דפוסי הפעילות של כל אזור ומגלה מהי הרמה הרגילה של אזור כאשר הוא כבוי, כאשר יש בו פעילות וכאשר יש צריכת יתר.

המערכת שבניתי מנתחת כל אזור לעצמו, אזורים אשר בהם צריכה יוצאת דופן עולה לתצוגה ליד השעון הראשי, כדי שמידע רלוונטי יהיה הראשון להבחין בו.

Energy Efiiciency

משתמשי איגייג: קיימת אפליקציית אנדרויד לאיגייג שאולי כדאי לכם לבדוק. הנה קישור לאפליקציה בחנות גוגל 

חדש: 
אם אתם זקוקים להמחשות יותר ספציפיות עבור תכנית צריכת החשמל שלכם, אתם יותר ממוזמנים ליצור עמי קשר כדי ליצור פתרון תפור עבורכם ועבור המידע שנחוץ לפתור. עיצבתי כבר יותר מ-100 פתרונות תצוגה למערכות ממוכנות ואשמח לעמוד לרשותכם.

המכשיר הוכיח את עצמו כאחד הפתרונות יוצאי הדופן בשוק מבחינת עלות/תועלת

בעל יכולת לרשום 30 שנים של מידע מגוון ולהציג ישירות נתוני זמן אמת מול היסטוריות. הוא נחשב חוד החנית בתחום וכל אתר שהתקנתי בו מערכת ב- 3 שנים האחרונות בפועל חסך לפחות 5% מצריכת החשמל, כאשר יש שימוש מושכל במידע. מתקנים מסוימים אף חסכו 12% לאחר שגילו צרכנים שפעילים מחוץ לשעות שהם נחוצים.
לאחר שהוצגה המערכת בבית הספר ברטוב, חלה ירידה דרמטית של 60% בצריכת בית הספר מחוץ לשעות הפעילות, עדות נוספת לכך שתצוגה פתוחה לציבור משפיעה מאוד על חיסכון בחשמל במסגרת קיימות עירונית ומתקנים ציבוריים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *