מדידת אנרגיה | נקודת מבט של חווית משתמש

כמעט כל מערכת מדידת אנרגיה מציגה תרשימים (גרפים) בסיסיים לחיישנים שלה. זהו אמצעי מועיל לצוות המהנדסים, אך בדרך כלל מקבלי ההחלטות אינם מסוגלים להחליט בזריזות ובקלות בזמן פעילות זמן אמת בעזרת תרשימים. האם הצריכה הנוכחית היא נורמלית או לא? בנוסף, כאשר המידע הוא פומבי ואם הוא פשוט להבנה, ייתכן שרבים יוכלו להרוויח ולתרום את זווית מבטם על כיצד להתייעל אנרגטית.

מבט על תרשים מדידת אנרגיה ביחידת איגייג' בניטור מבנה טיפוסי מורכב
מבט על תרשים יחידת איגייג' בניטור מבנה טיפוסי מורכב

ישנם מגוון מערכות פומביות שהותקן בהם איגייג'. מערכות איגייג' שינו את התפיסה של מערכות ניטור כאשר פתחו לציבור את הממשק ואיפשרו לציבור להתממשק עם מידע זמן אמת לצריכות וייצור אנרגיה באופן יצירתי ובפשטות.

זן אחת מהמערכות האהובות עלי בכלל שהיא עוצמתית ומדוייקת אך גם מתממשקת בקוד פתוח ומאפשרת קבלת תובנות שונות בתכלית משאר המערכות בשוק

תוכלו להבחין כאן במכווני אנרגיה בזמן אמת (עד 3) אשר מנתחים את צריכת החשמל של בית ספר ברטוב רעננה. ירוק הוא התחום שבו האיזור צפוי להיות בו כאשר אין פעילות. כתום הוא תחום הפעילות הרגילה והאדום היא צריכה גבוהה מהרגיל. ליד השעון הראשי יופיעו עד 2 שעונים נוספים שהם הצרכנים עם הפוטנציאל לחיסכון הגבוה ביותר לרגע זה. תצוגה זו עוזרת למקבלי החלטות להתמקד בשני הבזבזנים העיקריים בזמן נתון בלי לטבוע במידע מיותר.

ניתן גם לקבל תובנות לגבי הצריכה הכללית של בית הספר כאשר הוא סגור. האם כל האיזורים סגורים או שמישהו שכח שוב את המזגנים של אולם הספורט?

מאז שכלי עזר זה נוצר ופורסם, צריכת האנרגיה של בית הספר ברטוב ברעננה צנחה ברמה השנתית של 14.5% כאשר יותר מ-60% אחוזי חיסכון נמדדו בצריכה החשמלית שלאחר שעות הפעילות.

ניתן לייחס לירידה זו של 14.5% בצריכת החשמל את ההתערבות בסגנון "האח-הגדול". עובדי בית הספר שינו חלק מהרגלי הצריכה שלהם לאחר שקיבלו משוב מההורים והעירייה שהוצאות החשמל מוצגות לציבור בזמן אמת.

מערכות אלה הן עדיין בתהליך מחקר ועבודה. אם מצא חן בעיניכם הרעיון ומעניין אותכם יותר, תרגישו חופשי להגיב או להציע שיפורים נוספים, תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *